Centra Očkování a cestovní medicíny očkují osoby od 2 do 50 let věku. Očkování pro mladší děti od 2 měsíců do 24 měsíců věku doporučujeme u svého praktického lékaře pro děti a dorost. Alespoň 1 - 2 hodiny před očkováním doporučujeme preventivně užít antipyretika - paralen nebo brufen. Očkuje se do horní části paže.
Kojencům od 2 do 5 měsíců se aplikují 3 dávky v intervalu 1 měsíce, posilující dávka se aplikuje mezi 12. a 23. měsícem.
Neočkovaným kojencům od 6 do 11 měsíců se očkují 2 dávky v minimálním intervalu 2 měsíců, posilující dávka se aplikuje ve 2. roce dítěte s odstupem od základních dávek nejméně 2 měsíce.
Dětem od 12 do 23 měsíců se očkují dvě dávky v intervalu 2 měsíců, posilující dávka se aplikuje za 12 - 23 měsíců.
Děti od 2 do 10 let se očkují dvěma dávkami v intervalu 2 měsíců, posilující dávka nebyla stanovena.
Dospívající starší 11 let a dospělí se očkují dvěma dávkami s minimálním intervalem 1 měsíc, posilující dávka nebyla stanovena.
Jestliže jsteý alergičtí na kteroukoliv složku vakcíny. Jestliže máte akutní horečnaté onemocnění. Lehké nachlazení, nebo rýma není kontraindikací očkování. Neočkují se osoby s nemocemi krve. Kojencům a dětem mladším 2 let je možné podat preventivně před očkováním antipyretika. Zvážit prospěch a riziko očkování u alergiků na latex a kanamycin, riziko je ale zcela minimální. Očkování by se nemělo zamítat ani odkládat u předčasně narozených novorozenců (28. týden), protože přínos očkování u těchto novorozenců je vysoký.
U kojenců a batolat byly nejčastěji hlášeny zvýšené teploty (profylaxe antipyretiky, jak je uvedeno výše), spontánně vymizí za 1 - 2 dny, podrážděnost, zarudnutí v místě vpichu. U dospívajících a dospělých bolestivost v místě vpichu, zarudnutí, malátnost, únava, bolest hlavy.
Pokud jasně hrozí riziko onemocnění, není vhodné odmítnout očkování těhotné. V těhotenství a v období kojení je vždy nutné zvážit poměr prospěchu a rizika očkování.