Potřebujte poradit?

Objednejte se na konzultaci s odborníkem.

On-line objednávka

Novinky e-mailem

Aktuální informace o očkování a nemocech.

stin

Jižní Amerika - Očkování Naočkujse.cz

On-line objednávka očkování

Jižní Amerika je jižní částí amerického kontinentu, která se nachází na západní polokouli, dále její větší část na jižní polokouli, menší na severní polokouli. Kontinent je na západě ohraničen Tichým oceánem, Atlantským oceánem je ohraničen na východě. Jižní Amerika je spojena se Severní Amerikou úzkou pevninskou šíjí většinou nazývanou Střední Amerika. K propojení kontinentů došlo z geologického hlediska teprve nedávné době.

Obě Ameriky byly pojmenovány po Amerigo Vespuccim. Poznal jako první, že země objevená Kryštofem Kolombem není Indie, ale nový kontinent. Jihoamerický kontinent byl od 16. století do počátku 19. století téměř zcela rozdělen do kolonií pod španělskou a portugalskou správou. V současnosti zde existuje 12 nezávislých republik a 3 závislá území: Francouzská Guyana, Falklandy a Jižní Georgie.

Jižní Amerika je proslulá svou nádhernou divokou přírodou a nejrozsáhlejšími deštnými pralesy na světě. Obrovská horská pásma nejmladšího pohoří na světě - And, ale i rozsáhlé úrodné roviny, pampy nebo suché pouště. Ekologický poklad je ukryt v povodí slavné řeky Amazonky. Jsou jim deštné pralesy s více druhy fauny než kdekoliv jinde na světě, tyto pralesy ovlivňují celosvětové klima a bez proto celý svět sleduje jejich osud a vede boj o jejich záchranu. Stále větší pozornost turistů přitahuje právě krásná a na mnoha místech nedotčená příroda. 


Na výběru vhodného očkování pro daný region či konkrétní zemi má vliv několik faktorů. Nikdy byste neměli zapomenout na konzultaci s odborníkem, tj. lékařem, abyste se mohli na cesty co nejlépe připravit a chránit.

Mezi další podstatné faktory patří zdravotní stav cestovatele, věk, povolání a aktivity, jimž se člověk věnuje, zkušenosti a znalosti ze zemí, které již navštívil apod.

Základní očkování bývají v ČR zpravidla povinná anebo běžná, ne však v mnoha rizikových oblastech, stejně jako se můžete nechat očkovat doporučenými látkami, je potřeba také dbát na prevenci a dobrou hygienu a stravovací návyky včetně pitného režimu, které Vás mohou ochránit před množstvím potenciálních komplikací.ArgentinaBolívieBrazílieChileEkvádorFrancouzská GuyanaGuyanaKolumbieParaguayPeruSurinamUruguayVenezuela