Potřebujte poradit?

Objednejte se na konzultaci s odborníkem.

On-line objednávka

Novinky e-mailem

Aktuální informace o očkování a nemocech.

stin

Asie - Očkování Naočkujse.cz

On-line objednávka očkování

Asie je svou rozlohou 44,6 mil. km² největší, s více než 4 miliardami obyvatel nejlidnatější, a rovněž od přelomu tisíciletí nejhustěji osídlený světadíl. Asie tvoří větší součást kontinentu zvaného Eurasie. Rozkládá se především na východní a severní polokouli. Pokrývá 30 % souše celé planety a její obyvatelstvo představuje 60 % světové populace. Během 20. století se počet lidí žijících v Asii téměř zčtyřnásobil.

Tento velmi rozsáhlý kontinent může nabídnout v podstatě od všeho něco, přechází ze zamrzlého permafrostu ruské Sibiře na severu v subtropické a tropické oblasti Indonésie a Malajsie na jihu. Omývají ho vlny tří oceánů, Tichého, Indického a Severního ledového. V Asii se nachází největší hora a nejmohutnější pohoří na světě (Mt. Everest, resp. Himaláje). Leží zde i nejnižší bod nad úrovní moře a tj. Mrtvé moře. V Asii jsou jak nejlidnatější země světa (tj. Čína a Indie) stejně jako minimálně obydlené pouště a pustiny. Asie je současně kolébkou nejstarších a největších civilizací (Čínské dynastie, Babyloňanů, Chetitů nebo Sumerů).

 

Na výběru vhodného očkování pro daný region či konkrétní zemi má vliv několik faktorů. Nikdy by jste neměli zapomenout na konzultaci s odborníkem, tj. lékařem, abyste se mohli na cesty co nejlépe připravit a chránit.

Mezi další podstatné faktory patří zdravotní stav cestovatele, věk, povolání a aktivity, jimž se člověk věnuje, zkušenosti a znalosti ze zemí, které již navštívil apod.

Základní očkování bývají v ČR zpravidla povinná anebo běžná, ne však v mnoha rizikových oblastech, stejně jako se můžete nechat očkovat doporučenými látkami, je potřeba také dbát na prevenci a dobrou hygienu a stravovací návyky včetně pitného režimu, které Vás mohou ochránit před množstvím potenciálních komplikací.AfghánistánArménieÁzerbájdžánBahrajnBaliBangladéšBhútánBorneoBrunejČínaFilipínyGruzieHongkongIndieIndonésieIrákÍránIzraelJaponskoJemenJižní KoreaJordánskoKambodžaKatarKazachstánKLDRKuvajtKyrgyzstánLaosLibanonMacaoMalajsieMaledivyMongolskoMyanmarNepálOmánPákistánRuskoSaudská ArábieSingapurSpojené arabské emirátySrí LankaSýrieTádžikistánTchaj-wanThajskoTureckoTurkmenistánUzbekistánVietnamVýchodní Timor