Potřebujte poradit?

Objednejte se na konzultaci s odborníkem.

On-line objednávka

Novinky e-mailem

Aktuální informace o očkování a nemocech.

stin

Střední Amerika - Očkování Naočkujse.cz

On-line objednávka očkování

Střední Amerika (a Karibik) je v podstatě pomyslná část amerického kontinentu. Střední Amerikou se obvykle označuje území sedmi nezávislých států Guatemala, Belize, Honduras, Salvador, Nikaragua, Kostarika a Panama a Karibských ostrovů. Pro Střední Ameriku je charakteristický vulkanismus a častá zemětřesení, protože toto území leží z větší části na Karibské tektonické desce. Rostlinstvo a živočišstvo je podobné spíše rostlinstvu a živočišstvu Jižní Ameriky.

Střední Amerika má kromě ideálního prostředí pro turismus nejen v krásné přírodě, bílých plážích a teplém klimatu, nachází se na ní také hodně památek po dávných civilizacích., z nichž nejvýznamnější civilizace během předkolumbovského období se rozvíjely na území tzv. Mezoameriky (Teotihuacan, Aztékové, Zapotékové, Mayové, Olmékové a další). Po objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem začala postupná kolonizace středoamerického regionu Evropany, krátce na to Cortéz zničil Aztéckou říši a většina pevniny byla nárokována Španěly. 

 

Na výběru vhodného očkování pro daný region či konkrétní zemi má vliv několik faktorů. Nikdy byste neměli zapomenout na konzultaci s odborníkem, tj. lékařem, abyste se mohli na cesty co nejlépe připravit a chránit.

Mezi další podstatné faktory patří zdravotní stav cestovatele, věk, povolání a aktivity, jimž se člověk věnuje, zkušenosti a znalosti ze zemí, které již navštívil apod.

Základní očkování bývají v ČR zpravidla povinná anebo běžná, ne však v mnoha rizikových oblastech, stejně jako se můžete nechat očkovat doporučenými látkami, je potřeba také dbát na prevenci a dobrou hygienu a stravovací návyky včetně pitného režimu, které Vás mohou ochránit před množstvím potenciálních komplikací.Americké Panenské ostrovyAnguillaAntigua a BarbudaArubaBahamyBarbadosBelizeBermudyBonaireBritské Panenské ostrovyDominikaDominikánská republikaGrenadaGuadeloupeGuatemalaHaitiHondurasJamajkaKajmanské ostrovyKostarikaKubaMartinikNikaraguaPanamaPortorikoSalvadorSvatá LucieSvatý Kryštof a NevisSvatý Vincenc a GrenadinyTrinidad a TobagoTurks a Caicos