Potřebujte poradit?

Objednejte se na konzultaci s odborníkem.

On-line objednávka

Novinky e-mailem

Aktuální informace o očkování a nemocech.

stin

Severní Amerika - Očkování Naočkujse.cz

On-line objednávka očkování

Severní Amerika je světadíl nacházející se zcela na západní a severní polokouli. Je v podstatě považována za subkontinent Ameriky (Severní, Střední a Jižní). Severní Amerika je ohraničená na severu Severním ledovým oceánem, na východě Atlantským oceánem, na jihu Jižní Amerikou a na západě Tichým oceánem.

Severní Amerika pokrývá území o rozloze okolo 25 mil. km2 a tím je po Asii a Africe třetím největším světadílem na planetě Zemi. Geograficky do Severní Ameriky patří i největší ostrov světa, Grónsko. Severní Amerika je s téměř 550 mil. obyvatel čtvrtým nejlidnatějším světadílem, hned po Asii, Africe a Evropě.

Většinu jejího území zabírají Spojené státy americké a Kanada, obě relativně mladé země z dob koloniálních impérií, kdy původně evropské kolonie získaly nezávislost a během dlouhých let konstituovaly vlastní stát. V Severní Americe žije i zlomek původního obyvatelstva, na rozdíl od Střední a Jižní Ameriky nově příchozí obyvatelé ty původní téměř zcela odsunuli – v USA oproti značně rozšířené, avšak mylné domněnce o cílené likvidaci indiánů misionáři, došlo k masivnímu vymírání původního obyvatelstva vlivem moru a dalších do té doby pro ně neznámých nemocí.

Severní Amerika je přes velkou vyspělost a industrializaci především bohatá na přírodní památky, včetně Aljašky a polárních oblastí Kanady.

 

Na výběru vhodného očkování pro daný region či konkrétní zemi má vliv několik faktorů. Nikdy byste neměli zapomenout na konzultaci s odborníkem, tj. lékařem, abyste se mohli na cesty co nejlépe připravit a chránit.

Mezi další podstatné faktory patří zdravotní stav cestovatele, věk, povolání a aktivity, jimž se člověk věnuje, zkušenosti a znalosti ze zemí, které již navštívil apod.

Základní očkování bývají v ČR zpravidla povinná anebo běžná, ne však v mnoha rizikových oblastech, stejně jako se můžete nechat očkovat doporučenými látkami, je potřeba také dbát na prevenci a dobrou hygienu a stravovací návyky včetně pitného režimu, které Vás mohou ochránit před množstvím potenciálních komplikací.GrónskoKanadaMexikoUSA