Potřebujte poradit?

Objednejte se na konzultaci s odborníkem.

On-line objednávka

Novinky e-mailem

Aktuální informace o očkování a nemocech.

stin

Austrálie a Oceánie - Očkování Naočkujse.cz

On-line objednávka očkování

Kontinent Austrálie a Oceánie je se svojí rozlohou 8,9 milionů km² nejmenším světadílem na Zemi. Austrálie a Oceánie je také nejméně a nejřidčeji osídleným kontinentem (mimo Antarktidy). Celkový počet obyvatel je pouze necelých 40 miliónů obyvatel, z toho ostrovy v Tichém Oceánu mají přibližně jen 3 miliony obyvatel. Celkovou hustotu zalidnění hodně ovlivňují přírodní podmínky, jelikož velká území střední a západní Austrálie nebo pralesů Nové Guinei jsou prakticky neobydlená.

Mnoho ostrovů včetně Australského kontinentu i Nového Zélandu jsou žádané destinace pro svoji panenskou přírodu, ideální málo obydlené přímořské turistické destinace na oceánských ostrovech a velkou variaci endemických druhů rostlin i zvířectva pro vědce i nadšené amatéry.

 

Na výběru vhodného očkování pro daný region či konkrétní zemi má vliv několik faktorů. Nikdy byste neměli zapomenout na konzultaci s odborníkem, tj. lékařem, abyste se mohli na cesty co nejlépe připravit a chránit.

Mezi další podstatné faktory patří zdravotní stav cestovatele, věk, povolání a aktivity, jimž se člověk věnuje, zkušenosti a znalosti ze zemí, které již navštívil apod.

Základní očkování bývají v ČR zpravidla povinná anebo běžná, ne však v mnoha rizikových oblastech, stejně jako se můžete nechat očkovat doporučenými látkami, je potřeba také dbát na prevenci a dobrou hygienu a stravovací návyky včetně pitného režimu, které Vás mohou ochránit před množstvím potenciálních komplikací.AustrálieCookovy ostrovyFederativní státy MikronésieFidžiFrancouzská PolynésieKiribatiMarshallovy ostrovyNauruNová KaledonieNový ZélandPalauPapua - Nová GuineaSamoaŠalamounovy ostrovyTasmanieTongaTuvaluVanuatu