Indonésie je stát v jihovýchodní Asii a Oceánii tvořený 17 508 ostrovy. S více než 230 miliony obyvatel jde o čtvrtý nejlidnatější stát světa a rovněž o stát s největším počtem obyvatel hlásících se k islámu. Státním zřízením země je republika s voleným prezidentem a parlamentem. Na pevnině hraničí Indonésie s Papuou Novou Guineou, Východním Timorem a Malajsií. Na moři sousedí se Singapurem, Filipínami, Austrálií, Palau, Thajskem a indickým územím Andamany a Nikobary.
Hepatitida A: Proti žloutence typu A chrání očkování podávané ve 2 dávkách a je možné jej očkovat již od jednoho roku věku. Jde o samostatnou vakcínu určenou pro lidi očkované proti žloutence typu B. Toto očkování zajistí celoživotní ochranu.
Hepatitida B: Proti žloutence typu B chrání očkování podávané ve 3 dávkách, samostatná vakcína je určena pro lidi již očkované proti žloutence typu A. Tyto tři dávky zajistí celoživotní ochranu.
Hepatitida A+B: Již od prvního věku je možné podávat vakcínu, která zajistí dlouhodobou, ne-li celoživotní ochranu proti žloutenkám typu A i B. Je možné očkovat již od jednoho roku.
Tetanus: Je nutná kontrola platnosti očkování proti tetanu (povinně bez omezení jednou za 10-15 let).
Břišní tyfus: Očkuje se vakcína s působností po tři roky, je možné očkovat již od dvou let. Očkuje se jednou dávkou.
Meningitida (meningokokové nákazy): Existuje několik typů vakcín proti meningokokovým infekcím, lze je podávat od dvou let věku (většinou jednou nebo dvěma dávkami).
Záškrt: Je možné nechat se očkovat (nebo přeočkovat) proti záškrtu současně proti tetanu i černému kašli. Záškrt, původce mnoha celosvětových epidemií, je stále aktivní zejména v bývalých zemích Sovětského svazu.
Vzteklina: Očkování proti vzteklině je vždy dobré zvážit, jedeme-li do venkovních nebo odlehlých oblastí (např. v horách). Očkování se provádí 3 dávkami. Toto očkování se doporučuje zejména do zemí ve východní a jihovýchodní Evropě a Asie.
Japonská encefalitida: Je vhodná zejména při pobytu na venkově nebo v daném státě v období dešťů a pro dlouhodobé pobyty. Vakcína se očkuje 2 dávkami a lze ji podat od 18 let.
Cholera, průjmy atp.: Nebezpečné zejména při stravování na ulicích a venkově a pití nebalené vody. Vhodné zejména pro cestovatele mířící mimo turistické oblasti, a pro lidi náchylné k průjmům.
V době cestovaní je možné se nakazit také dalšími nemoci podle toho, kde se vyskytujeme a jakým způsobem cestujeme (větší nebezpečí nákazy představuje např. hromadná doprava). Mezi ně patří zejména chřipky, pneumokokové infekce nebo plané neštovice (pokud je cestovatel neprodělal).
Malárie:
Malárie se v Indii vyskytuje v různých regionech a obdobích, vždy je lepší konzultace s odborníkem o plánované cestě a potencionálním nebezpečím.
Repelenty:
Při cestách do této lokace doporučujeme silné repelenty vzhledem k výskytu velkého množství infekcí přenášených hmyzem a členovci.
Žlutá zimnice:
Žlutá zimnice se v tomto regionu nevyskytuje, nicméně může být tamními úřady vyžadováno očkování, zejména pokud cestovatel navštívil endemické oblasti této nemoci (střední Afrika, Latinská Amerika), pak je třeba doložit předchozí očkování.