Nauru je stát na stejnojmenném ostrově. Jedná se o nejmenší ostrovní stát a zároveň republiku na světě, ležící v jižním Tichém oceánu v ostrovní skupině Mikronésie. Nauru je členem britského Commonwealthu.
Hepatitida A: Proti žloutence typu A chrání očkování podávané ve 2 dávkách a je možné jej očkovat již od jednoho roku věku. Jde o samostatnou vakcínu určenou pro lidi očkované proti žloutence typu B. Toto očkování zajistí celoživotní ochranu.
Hepatitida B: Proti žloutence typu B chrání očkování podávané ve 3 dávkách, samostatná vakcína je určena pro lidi již očkované proti žloutence typu A. Tyto tři dávky zajistí celoživotní ochranu.
Hepatitida A+B: Již od prvního věku je možné podávat vakcínu, která zajistí dlouhodobou, ne-li celoživotní ochranu proti žloutenkám typu A i B. Je možné očkovat již od jednoho roku.
Tetanus: Je nutná kontrola platnosti očkování proti tetanu (povinně bez omezení jednou za 10-15 let).
Břišní tyfus: Očkuje se vakcína s působností po tři roky, je možné očkovat již od dvou let. Očkuje se jednou dávkou.
Meningitida (meningokokové nákazy): Existuje několik typů vakcín proti meningokokovým infekcím, lze je podávat od dvou let věku (většinou jednou nebo dvěma dávkami).
Cholera, průjmy atp.: Nebezpečné zejména při stravování na ulicích a venkově a pití nebalené vody. Vhodné zejména pro cestovatele mířící mimo turistické oblasti, a pro lidi náchylné k průjmům.
V době cestovaní je možné se nakazit také dalšími nemoci podle toho, kde se vyskytujeme a jakým způsobem cestujeme (větší nebezpečí nákazy představuje např. hromadná doprava). Mezi ně patří zejména chřipky, pneumokokové infekce nebo plané neštovice (pokud je cestovatel neprodělal).
Malárie:
Malárie se v tomto regionu nevyskytuje.
Repelenty:
Při cestách do této lokace doporučujeme silné repelenty vzhledem k výskytu velkého množství infekcí přenášených hmyzem a členovci.
Žlutá zimnice:
Žlutá zimnice se v tomto regionu nevyskytuje.